Co to jest druk offsetowy?

image

Co to jest druk offsetowy?

Jeśli zastanawiasz się nad wydrukiem czegokolwiek na papierze, np. wizytówek, broszur itp. to z dużym prawdopodobieństwem przeprowadziłeś badania i zastanawiałeś się "czym jest druk offsetowy". Druk offsetowy jest metodą druku masowego, która wykorzystuje metalowe płyty z obrazami, które są następnie przenoszone na gumowe koce lub wałki. Po przeniesieniu obrazu na gumowe podkłady, jest on przenoszony bezpośrednio na podłoże drukowe.

Zaletą stosowania druku offsetowego jest fakt, że powierzchnia drukująca, taka jak papier, nigdy nie ma kontaktu z płytami. Jest to doskonała zaleta, ponieważ dzięki temu, że płyty nie stykają się z podłożem, będą w stanie przetrwać bardzo długi czas. Ponadto, elastyczność płyt gumowych pozwala im na dostosowanie się do powierzchni druku. Dzięki temu można stosować tę metodę na wielu różnych powierzchniach, nawet tych twardych, takich jak płótna, drewno, a nawet tkaniny.

Kolejną wielką zaletą druku offsetowego jest to, że ma on zdolność do wykonania pracy niezależnie od ilości obrazów, które trzeba wydrukować. Jest w stanie obsłużyć małe, średnie lub duże ilości zleceń.

Najlepszą zaletą tej metody drukowania jest jej zdolność do wytwarzania wysokiej i stałej jakości obrazu. Jakość obrazu jest jednym z bardzo najlepszych aspektów tej metody drukowania, ponieważ jest zawsze spójne i żywe, dając estetycznie przyjemny obraz za każdym razem. Niezależnie od tego, gdzie chcesz, aby obraz został przeniesiony, zawsze otrzymasz obraz, który wygląda dokładnie tak, jak chcesz.

Istnieją dwa różne rodzaje maszyn do druku offsetowego, które są obecnie używane w nowoczesnych publikacjach. Maszyny te są w stanie produkować wydruki, które chcesz osiągnąć w wielu różnych płótnach, jak również wielu różnych formach.

Druk offsetowy z podawaniem arkuszy - Po stworzeniu obrazu, który chcesz wydrukować, będziesz mógł podać maszynie pojedyncze kawałki papieru. Te kawałki papieru mogą być cięte przed lub po wydrukowaniu obrazów, aby jak najlepiej odpowiadały Twoim potrzebom w końcowej publikacji. Ta forma druku offsetowego jest najlepiej wykorzystywana w przypadku małych lub średnich zadań drukarskich, takich jak publikacja książki.

Druk offsetowy zwojowy - ta metoda druku offsetowego polega na użyciu większych maszyn, które zazwyczaj oferują większą prędkość. Maszyny te są zasilane dużymi rolami papieru, a każda strona jest indywidualnie oddzielana i przycinana po zakończeniu drukowania. Ta forma druku offsetowego jest bardziej opłacalna w przypadku większych nakładów publikacji, takich jak gazety.

Czym jest druk offsetowy? Podsumowując, druk offsetowy jest nadal stosowanym obecnie mechanizmem druku. Wiele światowych gazet i czasopism nadal chętnie korzysta z tej formy druku w ramach swojej rutyny drukarskiej. Chociaż istnieją dwie różne maszyny drukarskie, które wykonają pracę, upewnij się, że sprawdzisz, co chciałbyś z nich uzyskać, aby upewnić się, że używasz najlepszego druku offsetowego, który działa dla Ciebie.

Czy potrzebujesz Druku Offsetowego? W Hawk Graphics Inc. specjalizujemy się we wszystkich rodzajach druku, projektowaniu logo, artykułach promocyjnych i nie tylko. Cokolwiek potrzebuje Twoja firma, my możemy to zrobić. Skontaktuj się z nami już dziś pod adresem hawkgraphicsinc.com w sprawie wszystkich Twoich nowych potrzeb w zakresie druku. Będziemy szczęśliwi mogąc Ci pomóc!

Odwiedź naszą stronę na facebooku: Hawk Graphics Inc.