Zalety drukarni z pełnym zakresem usług

image

Jakość każdego produktu poligraficznego - od zwykłej ulotki po oryginalny kalendarz czy baner - zależy bezpośrednio od drukarni, która realizuje zlecenie. Na efekt końcowy ma wpływ zestaw urządzeń zainstalowanych w firmie, profesjonalizm pracowników i szereg innych czynników. 

Proces wytwarzania produktów drukowanych składa się z kilku etapów, z których każdy powinien być wykonany na wysokim poziomie.

Pierwszy etap nazywany jest prepress. Na tym etapie powstaje projekt przyszłego produktu i wykonywane są wszystkie niezbędne czynności przygotowawcze. Ten etap jest najbardziej pracochłonny w przypadku druku offsetowego. Drugim etapem jest bezpośredni nadruk obrazu na wybranym materiale (papier, karton, plastik itp.). Ostatnim, trzecim etapem pracy jest obróbka po druku. Na tym etapie specjaliści wykonują dodatkowe operacje, które zależą od cech produktu końcowego - może to być cięcie, tłoczenie, laminowanie, zszywanie itp.

W związku z tym, wytwarzanie produktów drukowanych może wymagać całego kompleksu operacji, do których wykorzystuje się różne urządzenia. Dlatego wyposażenie nowoczesnej drukarni obejmuje nie tylko maszyny drukujące, ale również krajarki, zespoły klejowe, moduły pobierania arkuszy itp. 

Nie każda drukarnia może sobie pozwolić na cały kompleks urządzeń do produkcji wysokiej jakości produktów poligraficznych. Niektóre firmy oferują tylko druk, inne oferują druk i określone rodzaje obróbki końcowej. Tylko firmy poligraficzne o pełnym cyklu produkcyjnym są w stanie wykonać wszystkie prace związane z wytworzeniem produktu drukowanego. Firmy takie oferują klientom zarówno prepress (w tym tworzenie projektów) i druk, jak i szeroki zakres operacji postpress.

Współpraca z kompleksową firmą poligraficzną jest zazwyczaj wygodniejsza i bardziej opłacalna dla klientów. Kontaktując się z taką firmą, można od razu uzgodnić wszystkie niezbędne prace i zaoszczędzić czas na koordynowaniu kilku zleceń w różnych miejscach. 

W warunkach dużej konkurencji wśród moskiewskich drukarni, w korzystniejszej sytuacji są firmy oferujące cały cykl prac. Realizacja całego zlecenia w jednym miejscu sprawia, że nie musisz martwić się o koordynację działań specjalistów na wszystkich etapach pracy. Przykładowo, na etapie przygotowania do druku, pracownicy drukarni mogą w pełni uwzględnić specyfikę maszyn drukarskich, na których będzie realizowane zlecenie.

Zaletą dużych drukarni z pełnym zakresem usług jest szerszy zakres usług dostępnych dla klientów.

Z reguły firmy takie oferują klientom nie tylko druk offsetowy i cyfrowy, ale również inne popularne technologie druku, takie jak risografia czy serigrafia. Dodatkowo, duże drukarnie mogą zazwyczaj zamówić druk wielkoformatowy - za pomocą tej technologii można wykonać różne materiały do reklamy zewnętrznej.

 

PRODUKCJA WIZYTÓWEK