Jakiego oprogramowania użyć do tworzenia ulotek?

image

Jeśli planujesz zrobić ulotkę samodzielnie, będziesz musiał pracować w jednym z wielu edytorów graficznych - jeśli, oczywiście, chcesz, aby Twoja ulotka była jasna i kolorowa, z minimalną ilością tekstu i wyrazistymi obrazami.

Jakiś specjalny program do tworzenia ulotek nie istnieje.

Chyba, że na stronie https://printomat.ru/ jest opcja "projektanta ulotek" online. Projektowanie sprowadza się tam do stopniowego doboru tych lub innych proponowanych parametrów. Na jednym z etapów, twórca ulotki ma możliwość wyboru spośród wielu gotowych szablonów, zaprojektowanych w określony sposób. Pozostaje tylko edytować (dodawać własne) teksty.

Wadą tej metody jest to, że gotowe layouty, choć kolorowe, ale neutralne informacyjnie, a "właściwa" ulotka powinna informować o nadchodzącym wydarzeniu lub jakimś miejscu nie tylko tekstem, ale także obrazem.

Więc w jakim programie można zrobić ulotkę. Do pracy z obrazami optymalne są edytory graficzne Adobe Illustrator, Adobe InDesign, CorelDRAW lub Photoshop. "Minus" mają jeden: praca z nimi wymaga pewnych umiejętności i zdolności. Opanowanie tych programów wymaga czasu. Ale jeśli nie jesteś leniwy, dostaniesz najbardziej efektywne narzędzie do przekształcania i edycji dowolnych "zdjęć".

Jeśli nie masz ochoty ani czasu na naukę żadnego poważnego programu, możesz zadowolić się Paintbrushem, który jest dołączony do standardowej dostawy każdej generacji systemu Windows. Program ten przez wielu uważany jest za dziecinny i powierzchowny, ale proszę mi wierzyć, że wynika to z nieznajomości jego możliwości. W rzeczywistości jego funkcjonalność jest szeroka i zróżnicowana. W każdym razie Paintbrush ma wystarczający potencjał, aby stworzyć prosty układ ulotki.

Po wykonaniu własnego układu, pojawia się nowe pytanie: drukowanie ulotek.

Istnieją dwa sposoby. Albo wziąć swój układ do dowolnej firmy poligraficznej i złożyć zamówienie, lub drukować ulotki w domu na drukarce kolorowej.