Jak drukować z iPhone'a

image

Czy chcesz wiedzieć, jak drukować z iPhone'a?

Wiesz, że Twój iPhone jest wspaniałym urządzeniem i Twoim stałym towarzyszem. Jeśli jesteś jak wielu młodych ludzi, prawdopodobnie nie wyobrażasz sobie życia bez niego. Ale prawdopodobnie nigdy nie drukowałeś z niego zdjęć i dokumentów, prawda? Niewiele osób wie, że można drukować z iPhone'a. Nawet ci, którzy o tym słyszeli, mogą nie być zaznajomieni z tym, jak drukować z iPhone'a.

Zanim jednak dowiesz się, jak drukować zdjęcia z iPhone'a, musisz poznać funkcję zwaną AirPrint. AirPrint to rozwiązanie do drukowania mobilnego firmy Apple, które umożliwia szybkie i łatwe drukowanie tekstu i obrazów. To, co sprawia, że jest to tak wygodne, to fakt, że nie trzeba pobierać ani instalować żadnych sterowników drukarki, co jest świetne, ponieważ sama myśl o pobieraniu i instalowaniu sterowników sprawia, że wiele osób rezygnuje nawet przed podjęciem próby.

Dzięki AirPrint można łatwo drukować zdjęcia i dokumenty w pełnej jakości z urządzeń Apple, w tym iPhone'a, iPada, iPoda i komputera Mac, bez konieczności pobierania i instalowania dodatkowego oprogramowania, jak wspomniano wcześniej. Funkcja AirPrint została po raz pierwszy dołączona do systemu Apple iOS w wersji 4.2. Jeśli Twój iOS jest późniejszą wersją, to możesz mieć pewność, że funkcja jest wbudowana w system.

Będziesz jednak potrzebował drukarki, która obsługuje AirPrint. To też nie jest problem, ponieważ większość drukarek wszystkich głównych producentów obsługuje AirPrint. Należą do nich Brother, Canon, Dell, Epson, HP, Kodac, Konica, Kyocera, Lanier, Lexmark, NEC, Ricoh i Samsung. Pełną listę można zobaczyć tutaj.

Funkcje AirPrint wbudowane w te drukarki obejmują łatwe wykrywanie, automatyczny wybór nośników i opcje wykańczania klasy korporacyjnej.

Jeśli zadawałeś sobie pytanie "jak drukować z iPhone'a?" Po prostu wykonaj poniższe kroki:

Jak drukować z iPhone'a.

1. Wybierz ikonę ustawień na telefonie iPhone, aby sprawdzić, czy funkcja łączności bezprzewodowej jest włączona. Jeśli nie jest, to włącz ją.

2. Upewnij się, że iPhone jest podłączony do prywatnej sieci WiFi. Funkcja AirPrint nie obsługuje publicznych sieci bezprzewodowych. Nie obsługuje też komórkowych połączeń danych, Bluetooth ani sieci 3G lub 4G.

3. Włącz drukarkę obsługującą AirPrint i podłącz ją do tej samej sieci WiFi, do której jest podłączony iPhone. Jeśli na drukarce znajduje się ikona sieci bezprzewodowej, której towarzyszy niebieska lampka kontrolna, upewnij się, że lampka jest włączona. Lampka nie powinna migać.

4. W telefonie iPhone otwórz zdjęcie, dokument, stronę internetową lub wiadomość e-mail, którą chcesz wydrukować.

5. Stuknij ikonę udostępniania pod obrazem, który chcesz wydrukować.

6. Stuknij ikonę "drukuj" pod wybranym obrazem.

7. Dotknij "select printer" (wybierz drukarkę), aby wyświetlić listę drukarek dostępnych w sieci.

8. Wybierz drukarkę z włączoną funkcją AirPrint.

9. Dotknij polecenia "drukuj" w prawym górnym rogu, aby rozpocząć drukowanie obrazu.

Jeśli wszystko działa tak, jak powinno, to dokument, zdjęcie, strona internetowa lub e-mail zacznie się drukować natychmiast. Teraz, gdy wiesz, jak drukować zdjęcia z iPhone'a, możesz pochwalić się swoją sprawnością i zaimponować znajomym.

Mamy nadzieję, że zdobyłeś cenną wiedzę czytając nasz blog "Jak drukować z iPhone'a".

W Hawk Graphics Inc. jesteśmy drukarnią komercyjną świadczącą pełen zakres usług. Zapraszamy do zadawania pytań i jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci we wszystkich Twoich potrzebach związanych z drukowaniem.

Skontaktuj się z Hawk Graphics, Inc. w sprawie wszystkich swoich potrzeb w zakresie druku komercyjnego. Znajdujemy się w NJ i obsługujemy 48 sąsiadujących stanów.

Odwiedź nas na Facebooku i Twitterze