Dlaczego robienie przerwy podczas lunchu jest tak ważne

image

Czy poświęcasz czas na oderwanie się od biurka w porze lunchu? Badania pokazują, że coraz więcej pracowników biurowych spędza długie okresy czasu przy biurku, w tym w porze lunchu.

Badania pokazują jednak, że nieopuszczanie miejsca pracy i zjadanie kanapki przy biurku każdego dnia może mieć poważne długoterminowe negatywne skutki dla zdrowia. Wyjście z boksu lub biura w porze lunchu może pomóc Ci na wiele sposobów. Oto pięć powodów, dla których robienie przerwy na lunch jest tak ważne:

1. Lepsze zdrowie: Badania pokazują, że dla lepszego zdrowia pracownicy biurowi powinni wstać i odejść od biurka na co najmniej dwie minuty w każdej godzinie i jeśli to możliwe, zrobić dłuższą przerwę na lunch z dala od stanowiska pracy każdego dnia. Jeszcze lepiej, zaczerpnąć świeżego powietrza.

2. Mniejszy stres: Ostatnie badanie sugeruje, że chodzenie w czasie lunchu przez zaledwie 30 minut dziennie, trzy razy w tygodniu może pomóc lepiej radzić sobie ze stresem w pracy.

3. Lepsza postawa: Siedzenie w jednej pozycji przed komputerem obciąża kręgosłup i mięśnie. Wyjście z biura w czasie lunchu może pomóc Ci rozciągnąć kręgosłup i mięśnie.

4. Zwiększona produktywność: Badania pokazują, że zrobienie przerwy na lunch daje mózgowi szansę na wyłączenie się i przegrupowanie oraz uniknięcie zamglonego myślenia, zmęczenia i zmniejszonej produktywności, które mogą sprawić, że popołudnia się przeciągają.

5. Lepsza koncentracja: Biorąc spacer w czasie lunchu z przyjacielem lub współpracownikiem, może się okazać, że jesteś w stanie lepiej poradzić sobie z resztą dnia. Spacer i rozmowa to świetna kombinacja antystresowa, sugerują badania. Rozmowy towarzyskie podczas lunchu, w przeciwieństwie do przebywania w boksie z ekranem komputera, to "peeling umysłu", który może pomóc Ci być szczęśliwszym i bardziej produktywnym.