Przewodnik po drukowaniu etykiet w programie Word

image

Microsoft Word jest nie tylko doskonałym edytorem tekstu, ale także świetnym narzędziem do drukowania etykiet. Umożliwia on szybkie i łatwe drukowanie pojedynczej etykiety na stronie, wielu etykiet na jednej stronie lub arkuszy identycznych etykiet. Można drukować na dowolnym rodzaju i rozmiarze papieru, w tym A3, A4, Letter, a nawet na różnych rodzajach kopert. Cały proces jest tak prosty, że każdy może nauczyć się drukować profesjonalnie wyglądające etykiety w ciągu kilku minut. Poniżej poznasz najlepsze sposoby drukowania etykiet w programie Word.

Jak wydrukować jedną lub wiele etykiet na stronie za pomocą programu Microsoft Word

Krok 1: Otwórz nowy pusty dokument Microsoft Word.

Krok 2: Kliknij zakładkę Mailings na pasku menu dokumentu

Krok3: Kliknij przycisk Utwórz, a następnie kliknij przycisk Etykiety z listy rozwijanej.

Krok4: Pojawi się okno dialogowe z domyślnie wybraną zakładką Etykiety. Rozpocznij od wpisania informacji adresowych w polu tekstowym poniżej pola "Adres". Jeżeli chcesz wydrukować adres zwrotny (tj. adres zapisany na komputerze), kliknij pole wyboru "Użyj mojego adresu").

Krok 5: Kliknij przycisk "Opcje", aby zmienić rodzaj papieru.

Krok 6: Obok pozycji "Label Products" (Produkty etykietowe) wybierz z listy rozwijanej rodzaj papieru, na którym chcesz wydrukować etykietę lub etykiety, np. rozmiar 10 (koperta), Letter lub A4. Następnie, poniżej "Product Number" wybierz rodzaj informacji, które chcesz umieścić na etykiecie. W tym przypadku, ponieważ drukujemy etykiety adresowe, należy wybrać 5160 - Adres.

Krok 7: Wybierz jedną z dwóch opcji poniżej sekcji "Number of Labels" (Liczba etykiet). Jeśli drukujesz pojedynczą etykietę, wybierz opcję "Single Label" (Pojedyncza etykieta). Jeśli drukujesz wiele etykiet na tym samym arkuszu papieru, nie zmieniaj tego ustawienia. Domyślnie ustawione jest drukowanie wielu etykiet na jednej stronie.

Krok 8: Po zakończeniu kliknij przycisk "OK".

Krok 9: Teraz jesteś gotowy do drukowania etykiet. Włóż papier do drukarki i przygotuj ją do drukowania. Kliknij przycisk "Drukuj". Twoja etykieta zacznie się teraz drukować.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik dotyczący drukowania etykiet w programie Word okazał się pomocny. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich potrzeb drukarskich, skontaktuj się z nami w Hawk Graphics Inc. pod adresem https://hawkgraphicsinc.com/.

Odwiedź naszą stronę na facebooku: Hawk Graphics Inc.