10 najlepszych porad i sztuczek dotyczących drukarek

image

10 najlepszych wskazówek i sztuczek dotyczących drukarek, których możesz jeszcze nie znać

Używamy drukarek przez cały czas z wielu różnych powodów. Kiedy pojawia się problem, większość ludzi zaczyna stukać w telefony, aby zadzwonić do obsługi technicznej. Ale drukarki nie są bardzo skomplikowanymi maszynami i istnieje kilka sztuczek, których każdy może się nauczyć, aby jego drukarka działała bez zarzutu.

Oto 10 najlepszych wskazówek i sztuczek dotyczących drukarek, których być może jeszcze nie znasz.

  1. Prosta sztuczka, aby zapobiec zatkaniu: Problem z drukarkami atramentowymi polega na tym, że ich dysze często się zatykają. Badania wykazały, że zatkania zdarzają się częściej w miejscach o niskiej wilgotności. Oznacza to, że jeśli używasz drukarki w miejscu o niskiej wilgotności, możesz zapobiec zatkaniu za pomocą nawilżacza powietrza.

  1. Napraw rozmazane wydruki za pomocą tej małej sztuczki: Innym problemem związanym z drukarkami atramentowymi jest to, że strona jest często rozmazana przez atrament. Jest to zazwyczaj spowodowane tym, że coś przykleiło się do głowicy drukującej. Jeśli zauważysz rozmazany tusz, wyjmij wkład i sprawdź dyszę. Jeśli coś się do niej przykleiło, usuń to, aby dysze były czyste. Ta mała sztuczka jest często wystarczy, aby naprawić rozmazane wydruki.

  1. Jak drukować w czerni tylko wtedy, gdy skończył się kolorowy atrament: Czy nie możesz wydrukować kolorowego tekstu i obrazów, ponieważ skończył się jeden lub więcej kolorów atramentu? Możesz nadal drukować dokument, wybierając w menu drukarki opcję drukowania tylko w czerni.

  1. Generowanie losowego tekstu do testowania drukarki: Czasami trzeba wydrukować stronę testową lub dwie, aby przetestować formatowanie lub funkcję drukowania. Zamiast wpisywać lub kopiować akapity tekstu, co może być czasochłonne, wpisz =rand(p,s) i naciśnij klawisz Enter. P oznacza liczbę akapitów, a s liczbę zdań w każdym akapicie. Na przykład, =rand(3, 5).

  1. Wydrukuj strony w odpowiedniej kolejności: Większość drukarek atramentowych drukuje strony stroną zadrukowaną do góry, co oznacza, że podczas drukowania wielu stron pierwsza strona trafia na spód stosu. Problem z tym jest taki, że zmiana kolejności stron na rosnącą zajmuje dużo czasu, jeśli stos jest bardzo duży. Na szczęście istnieje sposób, aby to naprawić. W programie Microsoft Word 2007 można to naprawić, zaznaczając pole wyboru "Drukuj strony w odwrotnej kolejności", które można znaleźć, wybierając Plik, Opcje, Zaawansowane, a następnie przewijając w dół do sekcji Drukowanie. Dzięki temu drukarka będzie drukować we właściwej kolejności.

  1. Ustaw jedną drukarkę jako drukarkę domyślną: Jeśli twój komputer jest podłączony do więcej niż jednej drukarki i chcesz się upewnić, że jedna konkretna drukarka zacznie drukować za każdym razem, gdy klikniesz przycisk Drukuj, to spraw, aby była ona drukarką domyślną. Możesz to zrobić, wybierając menu "Urządzenia i drukarki" z menu Start, a następnie klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę żądanej drukarki i wybierając opcję "Ustaw jako domyślną".

  1. Zapobiegaj instalowaniu przez drukarkę niepotrzebnego oprogramowania: Niektóre drukarki automatycznie instalują dodatkowe oprogramowanie, z którego nigdy nie korzystasz. W większości przypadków jedynym potrzebnym oprogramowaniem jest sterownik drukarki. Niepotrzebne oprogramowanie zajmuje miejsce na dysku twardym, a nawet może spowolnić pracę komputera. Aby zapobiec instalowaniu przez drukarkę niepotrzebnego oprogramowania, podczas instalacji drukarki należy wybrać instalację "Niestandardową" zamiast "Zalecanej".

  1. Jak zapewnić spójność PostScript: PostScript zapewnia, że Twoje teksty, obrazy, podziały wierszy i strony wyjdą w druku dokładnie tak, jak pojawiają się na ekranie komputera. Jednak w dużych dokumentach Microsoft Word często można znaleźć tekst, obrazy i podziały wierszy, które przeskakują wszędzie. Aby zapewnić spójność PostScript, należy przekonwertować dokument do formatu PDF i wydrukować go z programu Acrobat.

  1. Mała sztuczka poprawiająca jakość wydruku: Często przyczyną mniej niż zadowalającej jakości wydruku jest to, że drukarka jest ustawiona na niewłaściwy rodzaj papieru. Różne papiery wymagają atramentu w różnych ilościach i proporcjach kolorów, aby uzyskać wydruk wysokiej jakości. Można to naprawić, wybierając odpowiedni typ papieru w oknie dialogowym Drukarka.

  1. Aby uzyskać wydruk wysokiej jakości, należy używać wyłącznie papieru wysokiej jakości: Rodzaj papieru, którego używasz, robi dużą różnicę w jakości wydruku. Grafika wygląda wyraźniej, a kolory są bardziej żywe na jasnym, białym papierze niż na innych. Tańszy papier nie wchłania atramentu prawidłowo, przez co atrament przenika do otoczenia, co powoduje, że wydruk jest wyblakły lub rozmazany. Problem ten można rozwiązać, używając wyłącznie papieru wysokiej jakości.

Poznanie 10 najlepszych wskazówek i sztuczek dotyczących drukarek nie wymaga wiele czasu ani wysiłku. Gdy już wiesz, jak sprawić, by drukarka robiła rzeczy, które chcesz, aby robiła, np. drukowała ostrzejsze zdjęcia, Twoje życie stanie się o wiele łatwiejsze i prostsze - przynajmniej jeśli chodzi o drukowanie.

W Hawk Graphics, Inc, mamy nadzieję, że zdobyli Państwo cenną wiedzę czytając nasz blog, 10 najlepszych wskazówek i sztuczek dotyczących drukarek, których być może jeszcze nie znacie.

Jesteśmy drukarnią komercyjną świadczącą usługi takie jak druk komercyjny, druk cyfrowy, druk wielkoformatowy i szerokoformatowy, kreatywne projektowanie, produkty promocyjne i usługi realizacji.

Skontaktuj się z nami, a jeden z naszych przedstawicieli będzie szczęśliwy mogąc pomóc Ci we wszystkich Twoich potrzebach związanych z brandingiem i drukiem.

Odwiedź nas na Facebooku. Będziemy wdzięczni za polubienie naszej strony.

Skontaktuj się z Hawk Graphics, Inc. już dziś!