Jak wydrukować dokument dwustronny w programie Microsoft Word

image

Drukowanie dwustronne w programie Microsoft Word dla systemu Windows

W większości przypadków drukujemy tylko na jednej stronie papieru. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do tej metody, że nawet się nad nią nie zastanawiamy. Czasami jednak może zaistnieć potrzeba drukowania na obu stronach papieru. Większość nowoczesnych drukarek oferuje funkcję zwaną drukowaniem dwustronnym, która umożliwia łatwe drukowanie na obu stronach papieru za pomocą jednego przycisku. Nie wszystkie drukarki oferują tę funkcję. Jeśli Twoja drukarka nie posiada takiej funkcji, musisz nauczyć się kilku sztuczek.

Drukowanie na obu stronach przy użyciu automatycznego drukowania dwustronnego

Sprawdź, czy Twoja drukarka oferuje funkcję automatycznego drukowania dwustronnego. Jeśli tak, to można przystąpić do pracy. Informacje te można znaleźć w instrukcji obsługi drukarki, w Internecie lub dzwoniąc do producenta. Można je również znaleźć w następujący sposób:

 1. Kliknij zakładkę "Plik" (w programie Microsoft Word)
 2. Kliknij "Drukuj".
 3. Kliknij opcję "Drukuj jednostronnie" i sprawdź, czy dostępna jest opcja "Drukuj dwustronnie". Jeśli tak, należy ją wybrać.

Teraz drukarka jest gotowa do automatycznego drukowania na obu stronach papieru. Po kliknięciu polecenia "Drukuj" papier zostanie wydrukowany z obu stron. Nie musisz robić nic więcej. To jest tak proste.

Jeśli drukarka nie oferuje automatycznego drukowania dwustronnego, pozostają dwie opcje: albo skorzystać z ręcznego drukowania dwustronnego, albo drukować przednią i tylną stronę osobno.

Drukowanie po obu stronach przy użyciu ręcznego drukowania dwustronnego

Aby drukować po obu stronach papieru przy użyciu ręcznego drukowania dwustronnego, wykonaj poniższe czynności:

 1. Kliknij zakładkę "Plik" (w programie Microsoft Word)
 2. Kliknij "Drukuj".
 3. Kliknij "Drukuj jednostronnie" i kliknij "Drukuj ręcznie na obu stronach".

Teraz można drukować ręcznie na obu stronach papieru. Oznacza to, że po zakończeniu drukowania pierwszej strony dokumentu zostanie wyświetlony monit o odwrócenie papieru i włożenie go z powrotem do drukarki w celu wydrukowania drugiej strony. Przed wydrukowaniem dokumentu w ten sposób należy wykonać kilka wydruków próbnych, aby upewnić się, że wydruki będą prawidłowe.

Osobne drukowanie strony przedniej i tylnej

Niektóre drukarki w ogóle nie obsługują drukowania dwustronnego. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak drukować osobno przednie i tylne (nieparzyste lub parzyste) strony papieru. Jeśli jednak uważasz, że jest to czasochłonne, to prawdopodobnie nie wiesz, że drukarka daje możliwość drukowania tylko nieparzystych lub parzystych stron za jednym razem.

 1. Kliknij zakładkę "Plik".
 2. Kliknij przycisk "Drukuj".
 3. W sekcji "Ustawienia" kliknij opcję "Drukuj wszystkie strony", a następnie "Drukuj tylko strony nieparzyste".
 4. Kliknij przycisk "Drukuj", aby wydrukować wszystkie strony nieparzyste.
 5. Odwróć papiery i włóż je z powrotem do drukarki. Upewnij się, że są prawidłowo włożone
 6. W obszarze "Setting" (Ustawienia) kliknij opcję "Print All Pages" (Drukuj wszystkie strony), a następnie kliknij opcję "Only Print Even Pages" (Drukuj tylko strony parzyste).
 7. Kliknij przycisk "Drukuj", aby wydrukować wszystkie strony nieparzyste.

Niezależnie od tego, czy drukarka obsługuje automatyczne drukowanie dwustronne, czy nie, można łatwo drukować na obu stronach papieru. Gdy masz bardzo duży stos papieru, posiadanie tej przydatnej funkcji jest pożądane. Dlatego przy zakupie nowej drukarki należy zawsze upewnić się, że obsługuje ona druk dwustronny.

Skontaktuj się z Hawk Graphics Inc. już dziś, aby uzyskać dodatkową pomoc i informacje. Jesteśmy kompletną drukarnią komercyjną zlokalizowaną w NJ, ale świadczymy usługi na terenie 48 stanów kontynentalnych.

Skontaktuj się z nami już dziś!