Co to jest druk 3-D?

image

Co to jest druk 3-D?

Drukowanie 3-D, znane również jako produkcja addytywna, to proces pobierania pliku cyfrowego i tworzenia trójwymiarowego obiektu przy użyciu różnych procesów komputerowych. Tworzone obiekty mogą mieć praktycznie dowolny kształt, rozmiar i/lub długość. Są one wytwarzane przy użyciu cyfrowych danych modelu. Cyfrowe dane modelu są zazwyczaj uzyskiwane z modelu 3-D lub pliku produkcji przyrostowej.

Według Jeremy'ego Rifkina "druk 3-D jest początkiem trzeciej rewolucji przemysłowej, która formalnie rozpoczęła się pod koniecXIX wieku". Proces drukowania 3-D, który odnosi się do procedury, która osadza materiał wiążący na sproszkowanym łóżku za pomocą drukarki atramentowej, która położyłaby materiał w dół. Ostatnio, technika ta może być wykonywana w różnych wariantach w zależności od pożądanego efektu końcowego.

Technologia druku 3D może być wykorzystywana do tworzenia wszystkiego, od prototypów do samolotów, budynków przyjaznych środowisku, a nawet implantów medycznych, które mogą uratować życie, wykorzystując ludzkie komórki.

Jak działa drukowanie 3-D?

Zanim będziesz w stanie wydrukować swój pożądany model, musi powstać projekt wizualny. Projekt wizualny, który chcesz uzyskać, musi być plikiem CAD. CAD jest plikiem CAD (Computer Aided Design). Plik ten można utworzyć za pomocą aplikacji do modelowania 3-D lub za pomocą skanera 3-D.

Po utworzeniu pożądanego modelu, nadszedł czas, aby przygotować go do druku 3D.

Tworzenie modelu 3-D

Po ukończeniu projektu wizualnego nadszedł czas na stworzenie modelu 3D. Model 3-D jest potrzebny przed wykonaniem druku 3-D, proces ten nazywany jest krojeniem. Slicing jest uważany za proces dzielenia modelu 3-D na setki, a nawet tysiące poziomych warstw. Proces ten może być przeprowadzony tylko za pomocą oprogramowania.

Po tym, jak model 3D jest odpowiednio pocięty, jest gotowy do podania go do drukarki 3D. Ten sposób działania może być wykonany przez USB, kartę SD lub przez WIFI, będzie to zależało od drukarki 3-D, której będziesz używał.

Drukowanie 3-D

Po przesłaniu pliku 3-D do drukarki, może on być drukowany warstwa po warstwie. Drukarka jest w stanie odczytać każdy plasterek i przekształcić go w trójwymiarowy model.

Istnieją różne technologie i procesy drukowania 3-D, ponieważ nie wszystkie drukarki 3-D działają w ten sam sposób. Selektywne spiekanie laserowe i Fused Deposition Modeling są najbardziej powszechnymi technologiami stosowanymi w druku 3-D.

Selektywne spiekanie laserowe - jest to proces polegający na skierowaniu lasera lub innego źródła światła do wanny z płynnym plastikiem. Maszyna będzie rysować precyzyjne obrazy warstwa po warstwie, w cieczy, utwardzając ją w trakcie procesu.

Fused Deposition Modeling-jest to proces mocowania warstw plastiku jedna na drugiej w celu stworzenia pożądanego obrazu 3-D. Innymi słowy, jest to pistolet do klejenia na gorąco, który tworzy preferowany obraz 3-D w miarę postępu prac.

Czym jest drukowanie 3-D? Podsumowując, druk 3-D będzie częścią sposobu, w jaki tworzymy obrazy i używamy sztuki w przyszłości. Stanie się on realną metodą przenoszenia obrazów, które znamy i kochamy, z kartki papieru lub z cyfrowego źródła na model 3-D.

Skontaktuj się z Hawk Graphics Inc. w sprawie wszystkich swoich potrzeb w zakresie druku. Jesteśmy liderem w branży druku komercyjnego, obsługującym obszar trzech stanów. Mamy nadzieję, że zdobyłeś wiedzę czytając nasz blog na temat "Czym jest Druk 3-D".

Odwiedź naszą stronę na facebooku: Hawk Graphics Inc.