Najczęstsze rodzaje nadruków na koszulkach

image

Najczęstsze rodzaje nadruków na koszulkach

Drukowanie na koszulkach jest obecnie niezwykle popularne, zarówno w celach komercyjnych, jak i prywatnych. Od grup przyjaciół, którzy chcą stworzyć pasujące koszulki na urodziny lub wieczór panieński, po firmy, które chcą promować swoją markę w bardzo widoczny sposób, koszulka z nadrukiem na zamówienie jest idealnym rozwiązaniem. Istnieje kilka sposobów drukowania na koszulce, od unikalnych i osobistych sposobów, takich jak malowanie ręczne, malowanie natryskowe i aerograf, do sposobów, które są szybsze i łatwiejsze do odtworzenia. Tutaj przyglądamy się trzem najczęstszym sposobom wykonywania nadruków na koszulkach i kiedy każdy z nich może być zastosowany.

Technika sitodruku

Najbardziej tradycyjną i wciąż najpopularniejszą metodą nadruku na koszulkach jest sitodruk. Technika ta została pierwotnie opracowana w Chinach. Znana jako jedna z najwyższej jakości form drukowania na tkaninie, sitodruk zapewnia, że obraz pozostaje miękki, gładki i żywy. Proces obejmuje użycie szablonu lub matrycy trzymanej mocno na ekranie. Chociaż jest to ogólnie znane jako sito jedwabiu, nie są one już wykonane z jedwabiu, ale z nylonowej siatki. Na sito wylewa się tusz. Następnie jest ono dociskane, aby tusz mógł wniknąć w każdą część ekranu. Nadmiar jest następnie wycierany przed usunięciem sita, pozostawiając wzór na tkaninie. Po wysuszeniu/utwardzeniu jest on gotowy. Sitodruk jest jednym z najlepszych sposobów masowej produkcji koszulek. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie dla jednorazowych projektów, ponieważ sito musiałoby być zaprojektowane dla każdej koszulki z osobna. W przypadku dużych ilości odzieży, niski koszt tej techniki sprawia, że jest to opłacalny wybór.

Druk cyfrowy lub druk DTG

Czasami znany jako DTG lub Direct-to-Garment printing, druk cyfrowy jest bardziej nowoczesnym sposobem podejścia do drukowania koszulek. Polega on na drukowaniu wzoru na tkaninie za pomocą specjalnej drukarki atramentowej i wysokiej jakości atramentu tekstylnego. Tusz po nałożeniu zostanie wchłonięty bezpośrednio we włókna koszulki. Ponieważ jest to prosty sposób na przeniesienie dowolnego wzoru na koszulkę, jest to jeden z najpopularniejszych procesów oferowanych przez firmy poligraficzne. Podczas gdy jest to idealne rozwiązanie dla niewielkiej liczby ubrań lub jednorazowych niestandardowych projektów, nie jest szczególnie opłacalne w przypadku produkcji masowej.

Druk termotransferowy przy użyciu prasy cieplnej

Trzecią najbardziej popularną opcją jest technika druku termotransferowego. Jak można się domyślić z nazwy, technika ta polega na użyciu prasy cieplnej do przeniesienia obrazu z papieru nośnego na tkaninę koszulki. Ciśnienie cieplne powoduje, że farba jest przenoszona z powierzchni papieru nośnego na tkaninę. Jest to ekonomiczny i prosty sposób nadruku na koszulce, jednak daje on inne rezultaty niż sitodruk i druk cyfrowy, ponieważ wzór pozostaje na wierzchu tkaniny, a nie jest w nią wchłaniany. Skutkuje to tym, że tkanina jest cięższa w dotyku.

Niezależnie od rodzaju nadruku na koszulkach, dzisiejsze nowoczesne techniki zapewniają, że atrakcyjne i kolorowe projekty mogą być łatwo przeniesione na odzież.

Hawk Graphics Inc, obsługując wszystkie 48 stanów kontynentalnych USA, od lat dostarcza swoim klientom koszulki z wykorzystaniem różnych metod. Skontaktuj się z Hawk Graphics Inc. już dziś, aby zacząć!