Łatwe sposoby na promowanie dobrego samopoczucia pracowników

image

Prawie trzy czwarte firm, które wzięły udział w ostatnim badaniu Society for Human Resource Management dotyczącym świadczeń pracowniczych, stwierdziło, że oferuje jakiś rodzaj programu lub planu wellness. Łatwo zrozumieć dlaczego: Badania wykazują silny związek pomiędzy inicjatywami wellness a niższymi kosztami opieki zdrowotnej, większą produktywnością i zadowoleniem pracowników. Na przykład, pracownicy uczestniczący w programach wellness rzadziej doświadczają problemów zdrowotnych spowodowanych stresem związanym z pracą i chętniej wybierają zdrową żywność i ćwiczą w napiętych harmonogramach.

Firmy nie muszą jednak inwestować w kosztowne programy wellness, aby zauważyć korzyści. Oto kilka tanich, a zarazem bardzo skutecznych inwestycji w wellness dla Twojego biura:

  1. Zaplanuj codzienne lub cotygodniowe spacery. Zachęć swoich pracowników do ruchu, zwłaszcza jeśli w biurze większość osób siedzi przy biurkach przez cały dzień. Wyznacz 15-30 minut każdego dnia lub co drugi dzień i zachęć członków swojego zespołu do spaceru wokół bloku, wycieczki do pobliskiego parku, a może nawet spaceru na lunch. Czy kiedykolwiek próbowałeś zorganizować spotkanie na spacerze? Dostarcz pracownikom informacji o korzyściach płynących z chodzenia.
  2. Spadek o godzinie 3. Walcz ze spadkiem wydajności o godzinie 3, organizując jakiś rodzaj aktywności fizycznej. Nie musisz iść na całość, ale popołudniowe rozciąganie lub sesja jogi może sprawić, że krew zacznie płynąć i pomoże dodać energii Twojemu zespołowi na resztę dnia.
  3. Zapisz się na firmowy bieg 5K. Znajdź dobry cel, który chcesz wesprzeć lub zorganizuj bieg dla zabawy. Możecie trenować jako firma i budować relacje w trakcie tego procesu. Nie lubisz biegać? Jazda na rowerze lub spacer to także świetny sposób na zachowanie zdrowia.
  4. Zaopatrz lodówkę w wodę i zdrowe przekąski. Większość firmowych lodówek jest wypełniona napojami gazowanymi i słodkimi przekąskami. Zachęcaj swoich pracowników do zdrowszego odżywiania się, zapewniając im takie opcje jak owoce, warzywa i woda.
  5. Zainwestuj w siłownię dla pracowników. Jeśli masz miejsce w swoim budynku, rozważ zainstalowanie firmowej sali treningowej. Jeśli nie masz takiej przestrzeni, pomyśl o opłaceniu członkostwa w siłowni pracowniczej lub przyprowadź kogoś, kto poprowadzi zajęcia treningowe.