Jakie kolory przyciągają klientów do zakupu

image

Kolorystyka sklepu ma znaczenie dla sprzedaży. Oto, jak poprawić swój.

Zastanawiasz się, jakie kolory zachęcają klientów do zakupów?

Może nie zawsze to zauważamy, ale nasze otoczenie ma duży wpływ na to, jak się czujemy. Pierwsze wrażenie ma znaczenie i zazwyczaj jest wywierane w ciągu pierwszych 90 sekund. Jeśli w Twoim sklepie nie panuje spokój i cisza, ludzie nie będą chcieli spędzać w nim zbyt wiele czasu. Ludzie są istotami wizualnymi, więc kolor naszego otoczenia ma na nas wpływ, dlatego też kolorystyka sklepu detalicznego ma wpływ na zakupy. Jeśli zamierzasz przemalować lub przebudować swój sklep, oto kilka sposobów, w jakie dobór kolorów może wpłynąć na sprzedaż.

Oświetlenie sklepu

Oświetlenie w sklepie ma wpływ na to, jak kolory wyglądają na ścianach, regałach i na ludziach. Oświetlenie fluorescencyjne jest powszechne w sklepach, zwłaszcza w centrach handlowych, ale ma fatalny wpływ na sprzedaż. Przy oświetleniu jarzeniowym trudno jest prawidłowo postrzegać kolory, więc kolor, który normalnie wygląda świetnie na kimś, może wyglądać okropnie. Nie jest to również dobry wybór do marketingu w mediach społecznościowych, ponieważ w takim oświetleniu prawie wszystko wygląda źle. Jeśli chcesz, aby Twoi klienci zamieszczali zdjęcia Twoich produktów, nie będą w stanie uzyskać dobrych zdjęć przy takim oświetleniu.

Co podkreślasz?

Wyraziste kolory, takie jak czerwienie, w dużych dawkach mogą być przytłaczające i odwracać uwagę od towaru. Ponieważ jednak przyciągają nasz wzrok, odważne kolory są świetnym rozwiązaniem do celów marketingowych lub podkreślania pewnych rzeczy. Jeśli chcesz zareklamować wyprzedaż, ustaw szyldy w kolorze czerwonym, aby przyciągnąć uwagę z ulicy.

Pomyśl o różu

Możesz wybrać róż w subtelnych odcieniach, które są łatwe do skomplementowania. Ten kolor jest nie tylko przyjemny, ale badania wykazały, że różowy ma uspokajający wpływ na ludzi. Jedno z badań wykazało, że widok koloru różowego faktycznie fizycznie rozluźnia napięte mięśnie. Jeśli chcesz, aby zakupy w Twoim sklepie były bezpiecznym schronieniem przed codziennymi stresami, powinieneś wybrać kolor różowy. Różowy jest uważany za jeden z najlepszych kolorów, które sprzedają produkty.

Coś niebieskiego

Niektórzy twierdzą, że kolor niebieski wywołuje u klientów uczucie zaufania, dlatego może to być świetna opcja dla gabinetów lekarskich i innych usługodawców. Badania przeprowadzone przez Journal of Business Research wykazały, że ludzie są o 15% bardziej skłonni do powrotu do niebieskiego sklepu.

Neutralna ściana

Do sesji zdjęciowych w mediach społecznościowych warto mieć jedną gładką, neutralną ścianę, przed którą będzie można robić zdjęcia. Ściana nie musi być biała lub beżowa, wystarczy taki odcień, który nie będzie przykuwał całej uwagi. Jeśli dysponujesz taką przestrzenią, klienci z pewnością chętnie będą robić zdjęcia Twoim produktom.

Kolory, które zwiększają sprzedaż

Wszyscy właściciele firm chcą, aby kolory zwiększały sprzedaż. Może więc nadszedł czas, aby poświęcić chwilę i zastanowić się, co oznaczają kolory Twojego sklepu. Jeśli możesz w jakiś sposób poprawić wygląd sklepu, teraz jest na to najlepsza pora.

Mamy nadzieję, że czytając nasz blog "Jakie kolory zachęcają klientów do zakupu? Hawk Graphics Inc. z siedzibą w NJ to firma oferująca pełen zakres usług druku komercyjnego na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Budowanie marki Twojego sklepu za pomocą elementów drukowanych jest niezwykle ważne. Cały profesjonalny zespół Hawk Graphics Inc. jest tutaj, aby Ci pomóc.

Skontaktuj się z Hawk Graphics Inc. już dziś!