Stwórz podręcznik pracownika, który ludzie będą czytać

image

Stwórz podręcznik pracownika, który ludzie będą czytać

Dla wielu pracowników czytanie podręcznika firmowego jest ostatnią pozycją na liście rzeczy do zrobienia. Nie dlatego, że nie chcą być poinformowani o zasadach wynagradzania, wymaganiach dotyczących obecności i innych istotnych informacjach. W większości przypadków, jest to po prostu przypadek, w którym informacje są nudne do czytania. Poniżej znajdują się trzy sposoby na stworzenie podręcznika dla pracowników, który będą czytać.

Urozmaić tytuł

Co przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz termin podręcznik dla pracowników? Być może wyobrażasz sobie mnóstwo informacji napisanych w prawniczych terminach, których nikt tak naprawdę nie rozumie. Twoi pracownicy prawdopodobnie też tak myślą, dlatego musisz rozważyć nadanie temu niestandardowemu segregatorowi bardziej zachęcającego tytułu. Tytuł powinien oddawać kulturę firmy, a jednocześnie pozostawać celowo niejasny, aby wzbudzić ciekawość wśród pracowników.

Egzystencjalizm 101: Dlaczego tu jesteśmy?

Istoty ludzkie rozwijają się, gdy mają poczucie celu i wzajemnych powiązań. Zbyt wiele firm nie potrafi zrozumieć tej ważnej koncepcji. Kiedy powstaje przewodnik po firmie, ważne jest, aby na pierwszych stronach zawrzeć jej misję i wartości. Pracownicy muszą wiedzieć, za czym stoi firma i jak to się ma do ich własnej etyki i celów w życiu.

Uczyń swoją politykę spójną z wartościami i kulturą firmy

Kiedy pracownicy rozumieją powody, dla których stosuje się określone zasady, są bardziej skłonni zaakceptować je bez skarg. Na przykład załóżmy, że Twoja firma musi przestrzegać ścisłego harmonogramu wysyłki, aby zapewnić klientom otrzymanie produktów na czas. Wymaga to od wszystkich pracowników wydajnej pracy i nie wyrabiania w sobie nawyku spóźniania się na zmianę. Poprzez ujęcie tego w sposób, w jaki każda osoba ostatecznie służy klientowi, pracownicy czują, że są istotną częścią sukcesu Twojej firmy. To jest wiadomość, którą chcesz wysłać.

Informowanie pracowników

Celem publikacji firmy jest utrzymanie pracowników poinformowanych i połączonych w wyniku jedności wśród współpracowników i szefów. Jeśli podręcznik pracownika jest kreatywny i ekscytujący, ale łatwo informujący, ostateczną zapłatą będzie posiadanie pracowników, którzy są całkowicie świadomi, dlatego będą szczęśliwi i kochają swoje środowisko pracy.

Zacznij już dziś!

W Hawk Graphics projektujemy i tworzymy podręczniki pracownicze od 1981 roku. Pomagamy firmom każdej wielkości stworzyć idealny podręcznik, który pracownicy będą czytać, a nie odkładać do szafy. Nasze podręczniki są tworzone przez naszych wewnętrznych grafików, a następnie umieszczane na naszych nowych, zaawansowanych technologicznie maszynach drukarskich, aby uzyskać czysty i przejrzysty wygląd. Następnie wykańczamy podręcznik w naszym dziale introligatorni. Po zakończeniu prac możemy dostarczyć wszystkie podręczniki bezpośrednio do naszego klienta lub wysłać je pocztą do każdego pracownika. Nadmiar możemy przechowywać w naszym magazynie, aby zrealizować go w razie potrzeby.

Czy potrzebujesz podręcznika dla pracowników firmy? Skontaktuj się z Hawk Graphics Inc. i zacznijmy już dziś!