Czy Twoi pracownicy narażają Twoją firmę na ryzyko cyberataku?

image

Cyberataki stają się coraz bardziej powszechne w małych i średnich firmach. Źródło wielu z tych ataków? Pracownicy. W wielu przypadkach pracownicy nieświadomie umożliwiają hakerom dostęp do systemu firmowego. Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że Twoi pracownicy rozumieją swoje obowiązki, aby pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa systemu komputerowego. Rozpocznij ten proces od:

Pomagając im zrozumieć ryzyko. Szacuje się, że 60 procent małych firm upada w ciągu sześciu miesięcy od ataku cybernetycznego. Badania pokazują również, że prawie 90 procentom wszystkich cyberataków można było łatwo zapobiec. Dla większości firm problemem jest złośliwe oprogramowanie. Jest to złośliwe oprogramowanie zaprojektowane w celu uzyskania dostępu do sieci, znalezienia poufnych danych i ewentualnej kradzieży tych danych. Istnieją różne rodzaje złośliwego oprogramowania, w tym programy szpiegujące, wirusy, robaki lub dowolny rodzaj złośliwego kodu, który przenika do komputera. Po zainstalowaniu złośliwego oprogramowania, może ono pozwolić hakerom na wydobycie prywatnych i wrażliwych danych od Twoich klientów.

Przeprowadzanie szkoleń. Przeszkol swoich pracowników, aby nie klikali na linki lub nie otwierali załączników w wiadomościach e-mail, których się nie spodziewają. Jest to jeden z najczęstszych sposobów, w jaki hakerzy uzyskują dostęp do komputerów firmowych.

Używanie silnych haseł. Idealne są długie i silne hasła zawierające kombinację wielkich i małych liter, cyfr i symboli. Ustalenie konkretnego terminu - np. co trzy miesiące - zmiany haseł firmowych.

Unikanie osobistego korzystania z komputerów firmowych. Rozważ zażądanie od pracowników, aby powstrzymali się od sprawdzania swoich osobistych kont e-mail i kanałów mediów społecznościowych za pomocą komputerów i urządzeń firmowych.

Zakaz instalowania programów zewnętrznych na komputerach służbowych. Jeśli komputer zawiera informacje firmowe, pracownicy nie powinni pobierać na niego żadnych programów ani aplikacji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny i mamy nadzieję, że zapobiegniesz ewentualnemu cyberatakowi na Twoją firmę!

Hawk Graphics Inc - Twoja drukarnia komercyjna. Skontaktuj się z nami już dziś w sprawie Twoich potrzeb drukarskich. www.hawkgraphicsinc.com