Zalety i wady druku cyfrowego

image

Zalety i wady druku cyfrowego

Dla każdej firmy profesjonalny druk materiałów jest ważnym elementem nadania jej wiarygodnego i rzetelnego wizerunku. Niezależnie od tego, czy jest to broszura, wizytówka, ulotka reklamowa, czy inny projekt, materiały drukowane są często pierwszym wrażeniem, jakie firma wywiera na potencjalnym kliencie. Dlatego, choć druk może wydawać się mało istotnym szczegółem, może on w znacznym stopniu przyczynić się do zdobycia zaufania klienta. Istnieje jednak kilka różnych metod profesjonalnego drukowania - przede wszystkim druk cyfrowy lub tradycyjny offset. Skąd więc masz wiedzieć, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia? Nasi eksperci z Hawk Graphics są tutaj, aby zaoferować Ci nieco więcej informacji na temat zalet i wad druku cyfrowego.

Zalety i wady druku specjalistycznego

Kiedy analizujesz zalety i wady druku specjalistycznego, ważnym czynnikiem do rozważenia jest ilość drukowanych prac. Druk cyfrowy jest bardziej opłacalny w przypadku mniejszych ilości, ale jest mniej opłacalny w przypadku dużych ilości (np. 2500 lub więcej egzemplarzy). Jeśli zależy Ci na szybkiej realizacji, druk cyfrowy jest najlepszym rozwiązaniem, niezależnie od ilości.

Zalety i wady komercyjnego druku cyfrowego

Kolejną z wielu zalet komercyjnego druku cyfrowego jest jego elastyczność. Druk cyfrowy pozwala na wprowadzanie zmian w projekcie w trakcie procesu drukowania. Na przykład, jeśli drukujesz materiały do wysyłki bezpośredniej i chcesz wydrukować nazwiska i adresy po jednej stronie, możesz to zrobić bez problemu za pomocą druku cyfrowego. Proces cyfrowy zapewnia także większą elastyczność w zakresie materiałów, na których można drukować. Chociaż istnieją wady druku cyfrowego na tkaninach, to jednak w przypadku druku cyfrowego masz o wiele większy wybór niż w przypadku tradycyjnego druku offsetowego.

Tak wszechstronny, jak komercyjny druk cyfrowy, ma swoje wady, które należy dokładnie rozważyć. Po pierwsze, jakość kolorów nie jest tak wysoka jak w przypadku druku offsetowego. Druk cyfrowy wykorzystuje system CMYK - unikalną kombinację kolorów cyjan, magenta, żółty i czarny, aby uzyskać jak najbardziej zbliżony kolor do każdego koloru w projekcie. Z drugiej strony, w druku offsetowym wykorzystuje się system kolorów Pantone, aby precyzyjnie dopasować kolory.

Kolejną wadą druku cyfrowego jest to, że kolor nie jest wchłaniany przez papier w taki sam sposób, jak w przypadku druku offsetowego. Oznacza to, że gdy zadrukowane obszary są cięte lub zaginane, mogą pozostawiać pęknięcia w farbie. W związku z tym druk cyfrowy może być mniej pożądaną opcją w przypadku broszur, kartek okolicznościowych i innych składanych elementów.

Znalezienie idealnego rozwiązania jest ważne

W świecie druku komercyjnego, naszym celem w Hawk Graphic jest pomoc każdemu klientowi w znalezieniu idealnego rozwiązania, które uczyni jego firmę najlepszą, jaką może być, a częścią tego jest przedstawienie zalet i wad każdej metody druku, którą mamy do dyspozycji. Aby dowiedzieć się, które opcje drukowania są najlepsze dla Twojego kolejnego elementu zabezpieczenia marketingowego, skontaktuj się z nami w Hawk Graphic, aby uzyskać profesjonalne wskazówki i kontakt z ekspertem.