Jak wykonywać sitodruk

image

 

Sitodruk na płótnie, produkcie lub koszulce nie tylko może być wykonany w prasie drukarskiej, ale może być wykonany w domu przy użyciu specjalnych narzędzi. Nauka sitodruku w domu nie tylko może być przyjemnym doświadczeniem, ale może również pomóc zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie trzeba płacić komuś innemu za pracę, która idzie do sitodruku żądanego projektu.

Sitodruk może wydawać się trudne na początku, dopóki nie dostaniesz wieszak z nim. Po uzyskaniu logistyki z nim zdasz sobie sprawę, że jest to łatwiejsze niż się wydaje, a nawet można ustawić cały system drukowania w domu. Z pomocą niektórych materiałów, będziesz na dobrej drodze do bycia w stanie stworzyć swoje ulubione projekty na każdym z pożądanych płócien. Oto jak zacząć podczas nauki sitodruku na własną rękę.

 

Zdobądź odpowiednie materiały

Właściwe materiały mogą zrobić różnicę, gdy przygotowujesz się do wypróbowania czegoś nowego. Oto co będzie Ci potrzebne.

 

  • Ramę i ekran można kupić w każdym lokalnym sklepie z materiałami eksploatacyjnymi lub w Internecie
  • Uczulacz i emulsja fotograficzna
  • Żarówka o mocy 250 W
  • Lateksowe rękawiczki
  • Szafa lub pokój, który jest czarny jak smoła
  • Płótno, takie jak T-shirt
  • Squeegee
  • Atrament
  • Karton, który może zmieścić się wewnątrz płótna

 

Zaprojektuj swój obraz

Twój pierwszy projekt powinien być prosty. Obraz, który może być łatwo zidentyfikowany i bez miliona małych linii do niego. To jest, gdzie photoshop może się przydać, jak prosty obraz z nich będzie to świetny sposób, aby rozpocząć i praktyki z.

Po wybraniu żądanego obrazu chcesz użyć drukarki laserowej, aby wydrukować go na papierze, który jest przezroczysty.

 

Powlekanie ekranu emulsją

Istnieją dwie części do emulsji ekranu. Zawiera ona płyn emulsyjny i środek uczulający. Postępuj zgodnie z instrukcjami na butelce, aby wymieszać je razem. Kiedy emulsja zostanie stworzona, połóż ekran na worku na śmieci i rozprowadź emulsję na ekranie za pomocą ściągaczki. Pokryć większy obszar na ekranie niż rzeczywisty obraz.

Być może będziesz musiał powtarzać ten krok aż do momentu, kiedy nie będziesz już widział przez ekran. Utwórz bardzo cienką i równą warstwę na ekranie. Następnie przez dwie godziny chcesz pozostawić ekran w pokoju, który jest czarny jak smoła na 2 godziny do wyschnięcia.

 

Ujawnienie obrazu na ekranie

W tym kroku należy wystawić obraz na działanie światła. W tym samym ciemnym pokoju, w którym był ekran, nie włączaj żadnych świateł, zamiast tego połóż na nim swój obraz na ekranie, na którym jest zdjęcie. Umieść okrążenie z 250 watową żarówką w nim przy tej samej przejrzystości co obraz. Zajmie to od 10 do 15 minut.

 

Płukanie ekranu

Czas na płukanie ekranu, które obejmuje spryskiwanie ekranu zimną wodą. Zauważysz, że w miejscu gdzie znajduje się obraz zacznie się on łuszczyć. Kiedy wszystkie płatki zostaną usunięte, nadszedł czas aby pozwolić mu wyschnąć. Po wyschnięciu ekranu, nadszedł czas na wydrukowanie obrazu.

 

Czas na drukowanie!

Umieść płótno na powierzchni, która jest płaska, jeśli używasz koszulki, umieść tekturę pomiędzy koszulkami, aby obraz nie przeniósł się na drugą stronę. Wlej niewielką ilość tuszu na ekran i użyj ściągaczki, aby wykonać jedno szybkie pociągnięcie po ekranie. Chcesz dodać trochę ciśnienia podczas tego procesu, aby zapewnić, że cały obraz jest przenoszony na górze płótna.

Użyj ściągaczki we wszystkich kierunkach, aby zapewnić, że obraz przykleja się i gotowe. Powoli usuń ekran i podziwiaj swoje arcydzieło. Jeśli używałeś koszulki jako płótna, możesz umieścić ją w piekarniku w temperaturze 400 stopni na 30 sekund, aby zapewnić, że obraz się klei.