8 wskazówek, jak zoptymalizować przepływ pracy

image

8 wskazówek, jak zoptymalizować przepływ pracy

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, jak wiele niepotrzebnych zadań wykonujesz każdego dnia. Nauka efektywnego zarządzania czasem nie tylko wpływa na Twoją produktywność, ale także decyduje o tym, ile czasu będziesz miał na cieszenie się życiem poza pracą. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci zoptymalizować swój przepływ pracy.

Najpierw zmierz się z najmniej pożądanym zadaniem!

Dla każdego oznacza to coś innego. Dla niektórych będzie to oznaczać odpowiadanie na wszystkie e-maile, które odkładałeś na później przez dzień lub kilka dni. Dla innych będzie to oznaczać napisanie w końcu biznesplanu, który ma być gotowy pod koniec tygodnia. Jeśli najpierw zajmiesz się najmniej pożądanym zadaniem, Twój dzień będzie przebiegał o wiele sprawniej.

Wyłącz technologię

Nie ma wątpliwości, że technologia może rozpraszać uwagę i zabierać czas. Dlatego w Twoim najlepszym interesie może leżeć spędzenie ostatnich godzin pracy całkowicie offline. Pomoże to w skupieniu się na zadaniach, które trzeba wykonać.

Trzymaj listę kontrolną pod ręką

Prowadzenie listy kontrolnej zadań, które muszą zostać wykonane, pozwoli Ci zachować odpowiedzialność. Odpowiedzialność jest kluczowa, gdy chcesz wykonać pewne zadania w określonym czasie. Kluczem do stworzenia pomocnej listy kontrolnej jest to, by była ona krótka i zwięzła. W przeciwnym razie lista może wydawać się przykrym obowiązkiem, którego nie będzie się chciało wykonać.

Zrób sobie przerwę

Chociaż robienie przerw może wydawać się sprzeczne z intuicją, jest to jednak bardzo korzystne. Badania wykazały, że nawet 30-sekundowe przerwy mogą zwiększyć wydajność pracownika o 13 procent. Kilka sporadycznych przerw w ciągu dnia może znacznie zwiększyć wydajność pracy.

Zainwestuj w rośliny

Udowodniono naukowo, że rośliny pomagają zwiększyć kreatywność i produktywność o 45 procent. Rośliny mają zdolność do tworzenia wokół siebie spokoju. To z kolei zachęca do pozostania w jednym miejscu przez dłuższy czas.

Przestań pracować wielozadaniowo

Mając tak wiele rzeczy do zrobienia, trudno jest nie pracować wielozadaniowo w ciągu dnia. Problem z wielozadaniowością polega jednak na tym, że nie poświęcasz pełnej uwagi każdemu zadaniu. Może to skutkować brakiem produktywności.

Komunikuj się

Komunikacja jest ważna, ponieważ aby prawidłowo wykonać zadanie, trzeba wiedzieć, czego dokładnie się od nas oczekuje. Im lepiej komunikujesz się na temat zadania i rozumiesz, co musisz zrobić, tym większa szansa, że wykonasz je na czas.

Wyznaczaj cele

Wyznaczanie celów może pomóc w optymalizacji przepływu pracy, ponieważ daje motywację do wykonania niezbędnej pracy. Stawianie sobie codziennych, małych celów może sprawić, że praca będzie mniej zajmująca i przyjemniejsza.

Podsumowując, optymalizacja przepływu pracy i produktywności polega w równym stopniu na dokonywaniu właściwych wyborów w ciągu dnia, jak i na zarządzaniu swoim czasem. Im lepiej potrafisz zarządzać swoim czasem i liczbą wykonywanych zadań, tym łatwiejsza będzie Twoja praca.

Mamy nadzieję, że czytając nasz blog "8 wskazówek, jak zoptymalizować swój obieg dokumentów", zdobyłeś cenną wiedzę.

W Hawk Graphics Inc. oferujemy kompleksowe usługi w zakresie druku komercyjnego, druku cyfrowego, projektowania, realizacji zamówień, produktów promocyjnych i nie tylko. Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Jeden z naszych przedstawicieli będzie szczęśliwy mogąc Ci pomóc.