Znaczenie wyboru odpowiedniego materiału papierniczego

image

Małe firmy, które korzystają z materiałów drukowanych, często wkładają wiele wysiłku i koncentrują się na tworzeniu treści - przekazu, marketingu i wyglądu materiałów. Niestety, czasami zapominają o tym, na czym będą drukowane te materiały. W końcu papier to papier i nie ma to znaczenia, dopóki coś jest wydrukowane, prawda?

Nieprawda. Na przykład nietrwałe wizytówki, w rękach potencjalnych klientów, którym je wręczasz, wyglądają nieprofesjonalnie. Tanie zaproszenia mogą być postrzegane jako śmieciowe przesyłki. Zawieszki na drzwi, które nie zostały wydrukowane na grubszym materiale, nie utrzymują się na klamkach, a zdjęcia na nich nie wyróżniają się na tle innych. Z drugiej strony, papier o większej gramaturze, na przykład na karteczki samoprzylepne z logo firmy, może okazać się zbyteczny.

Wybór odpowiedniego papieru do drukowania jest prawie tak samo ważny, jak przesłanie, które ma zostać przekazane. Przy wyborze odpowiedniego papieru należy wziąć pod uwagę następujące czynniki

  • Grubość: Jest to kwestia oczywista - jak gruby jest pojedynczy arkusz papieru.
  • Gramatura: Jest to miara ciężkości papieru.
  • Powlekany czy niepowlekany: Papier powlekany pozwala uzyskać bardziej błyszczący wygląd, idealny do materiałów drukowanych ze zdjęciami lub ilustracjami. Papier niepowlekany sprawdza się lepiej w przypadku materiałów zawierających dużą ilość tekstu.
  • Nieprzezroczystość: Określa, ile światła może przeświecać przez pojedynczą kartkę papieru. Jest to ważne, ponieważ im bardziej nieprzezroczysty papier, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że czytelnik zobaczy tekst i zdjęcia wydrukowane po drugiej stronie.

Wyzwaniem dla małych firm jest dopasowanie potrzeb w zakresie papieru do budżetu. Hawk Graphics oferuje szeroką gamę papierów i kart dla Twoich potrzeb drukarskich, jak również doświadczenie, które pomoże Ci wybrać to, co będzie najlepsze dla Twoich zabezpieczeń druku. Skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 973-895-5569 lub sales@hawkgraphicsinc.com, aby uzyskać więcej informacji.