WIZYTÓWKI MAGNETYCZNE

image

 

Artykuł poświęcony jest wizytówkom, które są wykonane magnetycznie. W artykule omówiono zalety takich wizytówek. Artykuł zawiera również krótki opis technologii produkcji wizytówek magnetycznych, opisuje właściwości polimerowego winylu magnetycznego, który jest stosowany jako podkład magnetyczny do wizytówki.

Zalety wizytówek magnetycznych

Nowoczesny przemysł i nowe technologie pozwalają na wykorzystanie różnych materiałów do produkcji wizytówek, nawet takich, o których zastosowaniu w tej dziedzinie jeszcze nie tak dawno nie można było nawet pomyśleć. Jednym z rodzajów nietypowych wizytówek są wizytówki magnetyczne. Pojawienie się wizytówek magnetycznych wiąże się z faktem, że pomimo tego, iż zwykła papierowa wizytówka jest wiarygodnym źródłem informacji, łatwo ją zgubić. Ponadto, dość trudno jest przyciągnąć uwagę do zwykłej papierowej wizytówki, ponieważ takie wizytówki stały się integralną częścią współczesnego życia. Z tych powodów i jest związany z wykorzystaniem nietypowych materiałów do produkcji wizytówek. Wizytówka magnetyczna szybko przyciąga uwagę. Wizytówka, która jest wykonana z wysokiej jakości poligrafii i ma dobry projekt, który odpowiada działalności przedsiębiorstwa, przyciąga uwagę przede wszystkim właśnie przez swoją wyjątkowość i oryginalność. Wizytówka magnetyczna może stać się miłą i przyjemną pamiątką, którą można umieścić na lodówce lub jednostce systemu komputerowego i stale przypominać o swoim właścicielu.

Dzięki temu wizytówki magnetyczne doskonale spełniają swoje główne funkcje - reklamową i informacyjną, gdyż są stale w zasięgu wzroku. Wizytówka magnetyczna może być umieszczona na każdej metalowej powierzchni, a jej oryginalny design może sprawić, że wizytówka stanie się wspaniałą ozdobą.

W produkcji wizytówek stosunkowo niedawno pojawiły się wizytówki magnetyczne. Nie tylko informują o człowieku, ale także pozwalają podkreślić indywidualność ich właściciela. Wizytówka magnetyczna w większym stopniu niż zwykła wizytówka papierowa jest dodatkiem statusowym. Koszt wizytówki magnetycznej jest wyższy od kosztu zwykłej wizytówki papierowej, ale jej niezwykły wygląd i znacznie większa wydajność pozwala na zwrot nakładów poniesionych na jej produkcję.

Wizytówka magnetyczna ma jeszcze jedną zaletę, że może być stosowana jako zapięcie papieru na powierzchniach metalowych. W tym przypadku informacje o firmie będą stale w zasięgu wzroku potencjalnego klienta lub partnera, przypominając mu o firmie, oddziałując na podświadomość. Nawet jeśli wizytówka nie jest w danej chwili potrzebna, nie spotka jej los papierowych wizytówek, nie będzie musiała zbierać kurzu w szufladzie biurka, ponieważ ma wartość użytkową dla osoby, która ją otrzymała.

Wykonanie wizytówek magnetycznych

Do produkcji wizytówek magnetycznych wykorzystuje się metodę druku cyfrowego na papierze magnetycznym. Awers wizytówki wykonany jest z papieru powlekanego, co umożliwia naniesienie rysunku o dowolnej złożoności i kolorystyce. Tylna strona posiada warstwę magnetyczną, dzięki której wizytówkę można przyczepić do metalowych powierzchni. Grubość papieru na wizytówce magnetycznej wynosi około 1 mm.

Wizytówki magnetyczne są produkowane tylko jednostronnie, ponieważ na powierzchnię magnetyczną nie są nanoszone obrazy. Do produkcji wizytówek magnetycznych można stosować różne materiały: polimerowy winyl magnetyczny, taśmę magnetyczną, płótno magnetyczne i inne. Najbardziej popularny dla wizytówek magnetycznych jest magnetyczny winyl lub magnetyczna guma.

Zastosowanie polimerowego winylu magnetycznego do produkcji wizytówek

Polimerowy winyl magnetyczny nie na darmo otrzymał swoją drugą nazwę - guma magnetyczna. To naprawdę gumopodobny materiał, który ma właściwości magnetyczne. Winyl magnetyczny bezbłędnie przylega do każdej metalowej powierzchni. Wizytówka magnetyczna na bazie tego materiału może być przyczepiona nie tylko do drzwi lodówki, ale również do samochodu poruszającego się ze znaczną prędkością, a wizytówka pozostaje nienaruszona.

Guma magnetyczna jest bardzo łatwa w obróbce. Można ją ciąć zwykłymi nożyczkami. Zastosowanie winylu magnetycznego do produkcji wizytówek nie wymaga stosowania nowych technologii. W produkcji wizytówek magnetycznych jako podkład magnetyczny stosowany jest winyl magnetyczny, do którego poprzez laminowanie mocowany jest nadruk na arkuszu. Nadruk na arkuszu bazowym może być wykonany dowolną metodą: offsetową, sitodrukową, cyfrową, tłoczenia. Jako materiał na arkusze może być stosowany nie tylko papier, ale również folia lub inne materiały. Po wydrukowaniu materiał jest laminowany, a wizytówka magnetyczna wycinana jest z "tortu".

Dla wizytówki magnetycznej profesjonalnie wykonany projekt jest nie mniej ważny niż dla zwykłej wizytówki papierowej. Wizytówki magnetyczne podlegają tym samym wymogom dotyczącym dopasowania formy i treści wizytówki.

Winyl magnetyczny jest dostępny w arkuszach o różnych formatach i grubościach. Dzięki temu można wybrać najlepszą opcję dla wizytówek magnetycznych.

Winyl magnetyczny może być niepowlekany lub pokryty warstwą kleju lub folii winylowej. Warstwa kleju ułatwia dalsze laminowanie, natomiast folia winylowa może być bezpośrednio zadrukowywana.

Wizytówki magnetyczne są poszukiwane przez firmy, które zajmują się sprzedażą sprzętu AGD, różne salony, restauracje. Karty magnetyczne takich firm są wygodnie przymocowane do lodówki lub innych urządzeń domowych, stale przypominając klientowi o firmie, zachęcając go do skorzystania z jej usług, stymulując aktywność zakupową.