Zaproszenia ślubne. Na jakim papierze będą wyglądały najpiękniej?

image

Zaproszenie ma za zadanie zachęcić odbiorcę do wzięcia udziału w uroczystości. Ważne jest, aby zaproszenie było dobrze zaprojektowane. Papier, na którym drukowane jest zaproszenie, jest podstawą udanego projektu.

Koncepcja zaproszenia

Zanim wybierzesz odpowiedni papier do zaproszeń, zastanów się nad ogólną koncepcją. Zaproszenie musi być w odpowiednim formacie, aby zachęcić odbiorcę. Ważne jest nie tylko to, aby było grzeczne i miało odpowiednią treść, ale również to, jak jest ułożone, jak jest przedstawione i jak jest zrobione. Ważne jest, aby od samego początku określić odbiorcę zaproszenia. Zaproszenie na imprezę rodzinną (np. chrzciny, urodziny) powinno mieć zupełnie inną grafikę i papier. Zaproszenia na imprezę rodzinną (np. ślub, chrzciny, urodziny) powinny być wydrukowane na zupełnie innym papierze i z inną grafiką. Zaproszenia biznesowe powinny mieć zupełnie inny format. na konferencję branżową, bankiet.

Odpowiednia gramatura

Przy wyborze papieru do zaproszeń należy zwrócić uwagę na gramaturę. Papiery o niskiej gramaturze nie nadają się do produkcji zaproszeń. Papier powinien mieć gramaturę co najmniej 250g/m2, co według doświadczonych drukarni może być dość sztywne. 250g/m2 jest dość sztywny. Gramatura powinna być dostosowana do układu graficznego zaproszenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku zaproszeń składanych. Zbyt ciężki i sztywny papier jest trudny do złożenia. Zbyt gruby papier (np. Nieestetyczne zagięcia mogą wystąpić, gdy papier jest zbyt gruby (np.

Pamiętaj, że papier kredowy o gramaturze 300g nie jest tej samej grubości co karton o tej samej gramaturze.

Papiery niepowlekane lub kredowe

Rodzaj papieru użytego do zaproszeń powinieneś dostosować do projektu. Jeśli szukasz prostego, ale przyjemnego dla oka wzoru, możesz użyć papieru offsetowego. Papier niepowlekany świetnie nadaje się zarówno do druku kolorowego, jak i czarno-białego. Jest on szczególnie polecany do zaproszeń biznesowych, gdzie preferowany jest bardziej subtelny design. Co ważne, papier niepowlekany nie wpływa negatywnie na jakość zaproszenia. Ta kategoria papieru dostępna jest w wielu drukarniach. Papier ten jest idealny dla osób, którym zależy na stonowanych kolorach i szlachetnym akcencie.

Możesz również wydrukować zaproszenie na papierze powlekanym, zwanym również kredowym. Do wyboru mamy dwie opcje: matowy lub błyszczący. Błyszczący jest błyszczący, a matowy, jak sama nazwa wskazuje, jest matowy. Oba papiery mają różne opcje drukowania, ale są podobne. Zdecyduj, czy wolisz matowy czy błyszczący. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od sztywności papieru. Papier kredowy z połyskiem będzie bardziej wiotki niż papier kredowy matowy. Jeśli nie potrzebujesz błyszczącego papieru do swoich zaproszeń, ale nadal chcesz, aby był wystarczająco sztywny, to wybierz kredę matową.

zaproszenie ślubne

Papiery dekoracyjne

Jeśli powyższe papiery nie przypadły Wam do gustu i szukacie czegoś bardziej unikalnego, możecie rozważyć kolekcję papierów ozdobnych. Możesz wybierać spośród papierów teksturowanych, kolorowych, metalicznych i perłowych. Ważne jest, aby pamiętać, że na jakość zaproszeń wpłynie faktura i kolor papieru.

Zaleca się, aby w projekcie uwzględnić biały nadruk, aby uzyskać najlepsze rezultaty z papierami barwionymi w masie. Spróbuj napisać coś na granatowej kartce żółtym długopisem, aby zrozumieć rolę, jaką odgrywa biały tusz. Czy się udało? A może żółty zamienił się w niebieski? Teraz, na tej samej kartce papieru napisz białym ołówkiem. Po wyschnięciu, nanieś na nią żółty tusz. Czy żółty kolor pozostał żółty? Ta sama zasada dotyczy drukowania na papierach dekoracyjnych. Biały tusz działa jak podkład, oddzielając kolorowy papier ozdobny od drukowanego projektu. Dzięki temu drukowana grafika zachowuje ostrość i kolory.

Biały druk można wykorzystać również w inny ciekawy sposób. Biały jest teoretycznie biały. W projektach graficznych, druku cyfrowym i innych zastosowaniach papieru biały nie zawsze jest biały. Jak to jest możliwe? Dlatego stworzyliśmy przykładowy schemat kolorów farb ściennych, aby pomóc Ci zrozumieć. Istnieje wiele opcji dla białej farby u najlepszych producentów farb. To samo dotyczy papieru do drukowania. Każdy z nich jest teoretycznie biały. Każdy typ ma inny punkt bieli. Niektóre będą tak białe jak śnieg, podczas gdy inne będą bardzo jasne szare. Jeszcze inne będą miały kremowe akcenty. Jak można to wykorzystać w praktyce? Białe nadruki o kolorze jaśniejszym niż punkt papieru stworzą efekt białego lakieru. Dzięki temu zaproszenia zyskają niepowtarzalny wygląd bez narażania się na wysokie koszty druku.

Sprawdź ofertę druku zaproszen ślubnych na https://lobos.promo/produkty/pokaz/zaproszenia

Dobrym rozwiązaniem jest Multiloft

Multiloft jest unikalnym rodzajem papieru do zaproszeń. Jest to technika łączenia wielu warstw papieru ze sobą. Połączenie nie wymaga użycia mokrego kleju. Dwie warstwy kolorowego papieru łączone są za pomocą kleju kontaktowego. Technologia ta pozwala nam na stworzenie unikalnego papieru poprzez połączenie dwóch warstw papieru z klejem kontaktowym z twardszym podkładem. Papier ten idealnie nadaje się do projektów zaproszeń, które nie wymagają składania.

Wzbogacanie zaproszenia

Twoje zaproszenie może wyróżniać się nie tylko oryginalnym papierem, ale również różnymi uszlachetnieniami. W zależności od podłoża drukowego, wydrukowany wzór może być pokryty folią ochronną i/lub lakierem UV. Takie uszlachetnienie nie tylko poprawi wygląd zaproszenia, ale również sprawi, że będzie ono bardziej odporne na uszkodzenia. Przed podjęciem decyzji należy upewnić się, że papier, który wybierzemy do uszlachetniania jest do tego celu odpowiedni. Papier ozdobny wygląda tak szykownie, że można go pokryć folią. Foliowanie nie jest zalecane w przypadku papierów fakturowanych. Ze względu na swoją nieregularną strukturę, nie przylegają one dobrze do folii i mogą powodować powstawanie pęcherzyków powietrza.

Przydatny wzronik

Jeśli należycie do osób, które muszą dotknąć produktu przed zakupem, możecie skorzystać z wzornika, który pomoże Wam wybrać odpowiedni papier do zaproszeń. Drukarnia wyśle go do Ciebie, abyś mógł zobaczyć różne papiery, które oferuje. Możesz otrzymać próbki papieru w poręcznej formie, które pomogą Ci wybrać odpowiednią opcję dla Ciebie i klienta, dla którego projektowane jest zaproszenie. Zamówienie próbnika wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi opłatami. Jednak kilkadziesiąt złotych to niewielka kwota w porównaniu do kosztów nieudanego wydruku lub niezadowolonego klienta. Papier oferowany w szablonach do druku to nie tylko zaproszenia, ale również inne produkty, które są dostępne w drukarni. Będzie można go również wykorzystać w późniejszym czasie, np. oryginalne wizytówki i inne drukowane materiały promocyjne.

PRODUKCJA WIZYTÓWEK

Wizytówki drewniane