Wizytówki drewniane

image

Artykuł poświęcony jest wizytówek, ale nie proste, ale drewniane. Podaje ich krótką charakterystykę i opis, rozważane sposoby produkcji drewnianych wizytówek, metodę grawerowania laserowego. W artykule można zapoznać się z takimi cechami drewnianych wizytówek, jak status i prestiż. 

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się wizytówki wykonane z niestandardowych materiałów. Jednym z takich materiałów jest drewno. Wizytówki wykonane z drewna to stylowe i oryginalne rozwiązanie. Wizytówki wykonane z drewna są bardziej odpowiednie dla solidnych ludzi i firm. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wizytówka wykonana z drewna powinna być nieporęczna i ciężka. W rzeczywistości jest to złudzenie niewtajemniczonych. Grubość wizytówki drewnianej nie przekracza grubości wizytówek z innych, bardziej popularnych materiałów. Średnio grubość drewnianej wizytówki nie przekracza 1 milimetra. Wizytówki z drewna są nieporównywalne do standardowych produktów papierowych. Uderzają one w wyobraźnię wdziękiem i elegancją, pięknymi inkrustacjami i artystyczną rzeźbą. Nie sposób nie zauważyć takiej wizytówki, a tym bardziej pozbyć się jej jako zbędnego odpadu. Tradycyjne materiały do produkcji wizytówek nie dają takiego efektu, a ich możliwości są bardzo ograniczone w porównaniu z wizytówkami wykonanymi z drewna.

Wykonywanie drewnianych wizytówek

Wizytówki drewniane wykonywane są z takich materiałów jak buk, mahoń, jawor i innych szlachetnych gatunków drewna.  Obraz na wizytówce z drewna może być naniesiony na różne sposoby: grawerowanie laserowe, cięcie naturalnego forniru.

Jedną z najbardziej efektywnych metod nanoszenia obrazów na drewniane wizytówki jest grawerowanie laserowe. Metoda ta pozwala na stworzenie kontrastowego i trwałego obrazu. Dzięki grawerowaniu laserowemu można regulować siłę wypalania, co pozwala na uzyskanie obrazów o różnych odcieniach. Technologia wizytówek drewnianych pozwala na uzyskanie produktów o różnych kształtach i rozmiarach przy zachowaniu wysokiego poziomu trwałości.

Grawerowanie laserowe to jedna z najnowszych technologii wykorzystywanych przy produkcji drewnianych wizytówek, która dzięki swoim możliwościom zyskała już dużą popularność. Za pomocą lasera można nanieść na wizytówkę informacje, wykonać dowolny obraz, logo. Wykonanie drewnianej wizytówki jest możliwe w jednym egzemplarzu.

Grawerowanie laserowe na drewnie to uniwersalny sposób nanoszenia obrazów na drewniane wizytówki. Grawerowanie laserowe wykonywane jest za pomocą wiązki lasera i pozwala na zachowanie nawet najdrobniejszych szczegółów obrazu. Do grawerowania laserowego wykorzystywane jest drewno takie jak olcha, czereśnia, orzech, mahoń.

Wizytówki, produkowane metodą grawerowania laserowego, są drogimi wizytówkami, ponieważ ich produkcja wiąże się z użyciem zaawansowanego sprzętu laserowego. Promień lasera usuwa wierzchnią warstwę drewna, a obraz na wizytówce staje się jego integralną częścią. Taki obraz jest odporny na ścieranie, nie ulega ścieraniu ani blaknięciu. Jedynym ograniczeniem dla trwałości obrazu jest trwałość drewna, z którego wykonana jest wizytówka.

Produkcja wizytówek drewnianych metodą grawerowania laserowego trwa średnio 14 dni. Zdjęcie na wizytówce jest kolorem materiału. Minimalny nakład takich wizytówek może stanowić jeden egzemplarz. Ponieważ grawerowanie laserowe na drewnie nie jest możliwe w kolorze, istnieją pewne ograniczenia dotyczące obrazu. Wizytówka drewniana z grawerem laserowym to typ prestiżowy, podkreślający wysoki status swojego właściciela.

Wizytówki VIP

Wizytówki drewniane to jeden z najbardziej prestiżowych rodzajów wizytówek. Rozpowszechniły się stosunkowo niedawno, ale już zyskały popularność w pewnych kręgach, gdzie status i prestiż nie są pustymi słowami.

W ostatnich latach obserwuje się odejście od standardowych papierowych wizytówek. Coraz więcej biznesmenów i urzędników woli zamawiać drogie, prestiżowe karty VIP.

Markowe oryginalne wizytówki nie tylko niosą informacje o ich właścicielu i jego branży, ale także podkreślają jego wysoki status i kreują określony wizerunek. Prezentując piękną i stylową wizytówkę drewnianą, przedsiębiorca może być pewien, że z pewnością wzbudzi ona zainteresowanie potencjalnych klientów czy partnerów. A stosunek do firmy, której kierownictwo posiada prestiżową drewnianą wizytówkę na pewno będzie poważny. Głównym celem wizytówki drewnianej jako rodzaju wizytówek klasy VIP jest informacja, że właściciel wizytówki odnosi sukcesy i jest wiarygodny jako partner biznesowy.  

Wizytówki drewniane charakteryzują się informatywną, profesjonalnie dobraną czcionką, która będzie organiczną graficzną kontynuacją i potwierdzeniem statusu właściciela wizytówki oraz wiarygodności firmy. Drewniana wizytówka stanie się prawdziwą wizytówką VIP tylko w tym przypadku, jeżeli będzie zaprojektowana nie tylko na podstawie życzeń klienta, ale również na podstawie analizy jego działalności, zainteresowań pracowników, lokalizacji firmy i innych danych o niej. Takie informacje pozwolą na stworzenie takiego projektu wizytówki drewnianej, który będzie w pełni odpowiadał działalności firmy.

Wizytówka VIP powinna robić wrażenie i udzielać wyczerpujących informacji, ale te cele w stosunku do wizytówki prestiżowej są drugorzędne. Przede wszystkim wizytówka powinna zapadać w pamięć oraz mieć oryginalny i stylowy wygląd.

Niestandardowa prestiżowa wizytówka przyciąga uwagę. Z jej pomocą o wiele łatwiej dostać się do gabinetów wysokich urzędników, gdyż ludzka natura ciekawości zmusi urzędnika do przyjęcia osoby, która przekazała prestiżową wizytówkę. Niestandardowe wizytówki prestiżowe nie kurzą się tak jak zwykłe wizytówki papierowe, ale są zachowane przez długi czas. 

Wizytówki drewniane są symbolem solidności i rzetelności firmy.

 

PRODUKCJA WIZYTÓWEK