Wykorzystanie druku wnętrzarskiego do dekoracji domu

image

Wiele drukarni oferuje dziś usługi drukowania wnętrz. Za pomocą tej poszukiwanej technologii można uzyskać niepowtarzalne elementy dekoracyjne, które służą do ozdabiania różnych pomieszczeń. Jednym z najbardziej obiecujących obszarów zastosowania produktów uzyskanych przy użyciu urządzeń wielkoformatowych jest dekoracja wnętrz. 


Główną zaletą druku wewnętrznego jest jego bardzo wysoka jakość połączona z pełnym bezpieczeństwem stosowanych farb i materiałów.

Nowoczesny sprzęt pozwala na pracę nie tylko z papierem, ale także z płytkami ceramicznymi, płótnem, szkłem i wieloma innymi materiałami. W połączeniu z nieskończoną różnorodnością unikalnych obrazów, daje to nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni.

Najczęściej technologia ta wykorzystywana jest w druku wnętrz plakatów i fototapet, ale ich zakres nie ogranicza się tylko do tego. Na przykład, bardzo oryginalnie wygląda ozdobiona w ten sposób fototapeta, którą można wykorzystać do wykończenia kuchni lub łazienki. Ciekawie prezentują się również panele szklane, które mogą być stosowane nie tylko jako oryginalny materiał wykończeniowy, ale również jako pojedyncze ścianki działowe lub panele. Popularny jest również druk na tkaninach, który pozwala na tworzenie oryginalnych zasłon ściennych, poduszek dekoracyjnych i innych tekstyliów domowych.

Na osobną uwagę zasługuje wydruk na płótnie do wnętrz, dzięki któremu można uzyskać wspaniałe dekoracje do domu. Do tego celu wykorzystuje się materiał o fakturze przypominającej klasyczne płótna znanych malarzy. Można na nim drukować jako reprodukcję zdjęcia, jak również każdy inny obraz. Dość często na płótnie drukowane są przetworzone zdjęcia członków rodziny - taki obraz będzie wspaniałą ozdobą każdego salonu.

Za pomocą druku do wnętrz można również wykonać elementy dekoracyjne do mebli. Z reguły na fronty nakładane są piękne obrazy - mogą to być szafy, zwykłe szafki lub inne odpowiednie meble. Pozwala to na stworzenie przemyślanej aranżacji wnętrza, w której płynnie łączą się materiały wykończeniowe, meble i inne elementy.


Ciekawym zastosowaniem druku wewnętrznego do wystroju wnętrz może być wykonanie fotosufitu.

W tym przypadku obrazy są nanoszone na szklane panele, które są montowane jako sufit podwieszany. Zastosowanie szkła sprawia, że sufity te są ognioodporne i zachowują swoją przezierność. Poziom przejrzystości można wybrać na dowolnym poziomie - zależy to od komfortowego oświetlenia dla mieszkańców domu, od obecności lub braku dodatkowych źródeł światła i innych czynników.

Kreatywność może i powinna być zachowana przy wyborze obrazów do druku we wnętrzach - pozwoli to na stworzenie naprawdę wyjątkowego wnętrza, wykorzystującego możliwości najbardziej zaawansowanych nowoczesnych technologii. W razie potrzeby w proces wyboru lub tworzenia zdjęć może być zaangażowany profesjonalny projektant.

 

PRODUKCJA WIZYTÓWEK