DRUK BROSZUR - JAK TO DZIAŁA

image

Broszura to produkt poligraficzny w formie nieperiodycznej publikacji książkowej. Składa się on z okładki i wewnętrznych stron oprawionych na różne sposoby. Druk w formie broszury obejmuje produkcję poligrafii, w której tekst jest połączony z jasnymi i kolorowymi ilustracjami. Takie materiały drukowane są wykorzystywane do rozpowszechniania informacji politycznych, społecznych i użyteczności publicznej.

Ponadto, broszury są wykorzystywane jako nośnik reklamowy do promocji towarów i usług. Mogą one być produkowane dla różnych grup docelowych w formie katalogu, podręcznika, menu restauracji lub przewodnika. Broszury są dystrybuowane do potencjalnych klientów, stałych klientów i partnerów biznesowych.

Cechy produkcji broszur

Zazwyczaj objętość drukowanej powierzchni w broszurach zawiera kolorowy obraz produktu lub wizualizację usług, listę cech konkurencyjnych i inne informacje.

Do produkcji broszur używany jest papier drukarski o formatach A4, A5, A6 i niestandardowych. W zależności od przeznaczenia, sposobu druku i wielkości nakładu broszury może to być:

  • papier projektanta;
  • powlekane o gęstości od 80 do 250 g/m2;
  • offset o gęstości 80 g/m2, 90 g/m2 i 100 g/m2.

Liczba stron waha się od 4 do 48, ale najbardziej popularne są te o objętości 8 lub 16 stron z okładką. Wybór papieru, formatu i projektu broszury następuje podczas przygotowywania layoutu.

Przy składaniu poszczególnych arkuszy poligrafii należy je solidnie przymocować. Do tego celu są one wykorzystywane:

  • Zszywki. Są one najbardziej przystępnym i ekonomicznym wariantem zapięcia. Stosowany przy produkcji broszur w dużych nakładach lub niskich nakładach.
  • Klej specjalny. Zapewnia niezawodne mocowanie stron i okładki i jest stosowany do wielostronicowego druku na dużą skalę. Zszywki klejone (BBS) wyróżniają się estetycznym wyglądem, ale kosztują więcej niż zszywki. Grzbiet takich broszur ma kształt kwadratu.
  • Sprężyny. Mogą być plastikowe lub metalowe. Zapinanie nadruku za pomocą sprężyny wygląda ładnie i elegancko. Arkusze wstępne i okładki produktów są perforowane. Broszury na spiralach są popularnym rodzajem materiałów reklamowych, które można w pełni otworzyć.

Inny sposób mocowania pokrywy i blach bloku polega na zastosowaniu metalowych śrub. Mocowanie takie wyróżnia się trwałością, wysoką jakością i znaczną ceną. Broszury na śrubach wyglądają stylowo i drogo, a główki elementów złącznych nadają branży poligraficznej szczególnego szyku. Wykorzystywane są jako katalogi elitarnych nieruchomości, ekskluzywnej biżuterii i innych produktów. Publikacje drukowane mogą reklamować modne restauracje, hotele i inne firmy.

Opcje drukowania broszur

Technologia druku broszur określa sposób nanoszenia obrazów i informacji tekstowych oraz kolorystykę druku. Wybór metody zależy od wielkości nakładu i pilności zamówienia. Stosowane są następujące opcje drukowania:

  • Cyfrowy. Technologia ta stosowana jest w przypadku konieczności drukowania materiałów informacyjnych lub reklamowych w niewielkich nakładach. Druk cyfrowy broszur jest również popularny przy realizacji pilnych zleceń.
  • Przesunięcie. Za jego pomocą można tanio wydrukować duże nakłady produktów poligraficznych.

Stosowane są systemy cyfrowego druku broszur CONICA MINOLTA i CANON. Aplikacja obrazów i informacji tekstowych odbywa się bez kosztownego przygotowania do druku, dlatego metoda ta jest korzystna ekonomicznie dla małych i średnich nakładów. Technologia cyfrowa umożliwia drukowanie produktów poligraficznych, które charakteryzują się wysoką rozdzielczością graficzną, szybkością wykonania i przystępną ceną.

Drukując próbny egzemplarz, można się zorientować, jak wygląda kolorystyka i wygląd broszury. Technologia cyfrowa umożliwia natychmiastową korektę obrazu i tekstu, ale ogranicza wybór papieru i powoduje wzrost kosztów produkcji przy druku wielkonakładowym.

Druk offsetowy broszur stosowany jest przy produkcji broszur informacyjnych i reklamowych w dużych nakładach. Można do tego wykorzystać maszyny marki SHINOHARA - 74IV i 66 IIP, które wyróżniają się wysoką dokładnością obróbki cylindrów. Ta metoda druku zapewnia wysoką jakość obrazu z precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów i odcieni.

W celu wydrukowania opracowanego i zatwierdzonego układu stosuje się płyty pośrednie, które najpierw poddawane są ciśnieniu farby. Obrazy i tekst są następnie przenoszone na papier. Ponieważ przezbrojenie wymaga czasu, druk offsetowy broszur jest nieopłacalny w przypadku niskonakładowych produkcji.